وارد حساب کاربری خود شوید

نام کاربر *
کلمه عبور *
مرا به خاطر بسپار

ایجاد یک حساب کاربری

فیلدها با ستاره (*) مشخص شده اند مورد نیاز است.
نام *
نام کاربر *
کلمه عبور *
تائید رمز عبور *
پست الکترونیک *
تأیید ایمیل *
کپچا *
Reload Captcha

  برگزاری آیین رونمایی از کتاب «شاخصی برای عدالت»

  به همت هسته عدالت‌پژوهی مرکز رشد دانشگاه امام صادق علیه‌السلام و با مشارکت خبرگزاری فارس، آیین رونمایی از کتاب «شاخصی برای عدالت»، سه‌شنبه چهارم تیرماه در این خبرگزاری و با حضور دکتر احمد توکلی برگزار خواهد شد.

  کتاب «شاخصی برای عدالت» که به قلم دکتر سید احسان خاندوزی، علی مصطفوی و حسین سرآبادانی تنظیم و نگاشته شده است، تلاش کرده است تا با طراحی «شاخص ترکیبی عدالت اجتماعی» مبتنی بر تقریری از نظریه اسلامی عدالت اجتماعی، عملکرد نظام جمهوری اسلامی ایران در حدفاصل سال‌های 1385 تا 1395 را موردسنجش و برآورد قرار دهد. این شاخص در سه حوزه اصلی اقتصادی، اجتماعی و سیاسی و در 17 بخش اصلی حیات اجتماعی، با بهره‌گیری از 133 سنجه آماری کوشش می‌کند تا تصویری جامع و سنجش منصفانه‌ای از وضعیت عدالت اجتماعی در ایران معاصر ارائه نماید. نتایج این پژوهش نشان می‌دهد روند طی شده در تحقق عدالت اجتماعی در بخش‌هایی رو به رشد و امیدوارکننده و در بخش‌هایی به‌شدت نگران‌کننده و هشداردهنده است. نتایج این پژوهش از سویی برای نظام تصمیم‌گیری کشور و از سوی دیگر برای جامعه نخبگانی و دانشگاهی، قابل استفاده و بهره‌برداری است.

  این اثر که به همت هسته عدالت‌پژوهی مرکز رشد دانشگاه امام صادق علیه‌السلام و مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، تهیه و تنظیم‌شده است تلاش کرده است تا با بهره‌گیری از شاخص‌های ترکیبی، به‌عنوان یکی از ابزارهای مرسوم عصر حاضر، سنجش جامعی از وضعیت عدالت اجتماعی در ایران ارائه نماید.

  آیین رونمایی از کتاب «شاخصی برای عدالت»، سه‌شنبه چهارم تیر ساعت 10 صبح در خبرگزاری فارس با حضور دکتر احمد توکلی؛ رئیس هیئت‌مدیره دیده‌بان شفافیت و عدالت، نویسندگان کتاب و جمعی از اهالی دانشگاه و رسانه برگزار خواهد شد.

  انتشارات دانشگاه امام صادق علیه‌السلام این کتاب را در حجم تقریبی 300 صفحه و در هفت فصل به قیمت 38500 تومان، روانه بازار کرده است.

  این مورد را ارزیابی کنید
  (1 رای)
  آخرین ویرایش در دوشنبه, 03 تیر 1398
  مدیر سایت

  هدف از راه اندازی این پایگاه خبری تحلیلی، به سرانجام رساندن یك رسالت مهم و جهادی مقدس بنام آگاه سازی جامعه است.

  https://axonnews.ir

  نظر دادن

  اطمینان حاصل کنید که تمام اطلاعات لازم را که با ستاره (*) نشان داده شده وارد کنید. کد HTML مجاز نیست

  Ad Sidebar
  Ad Sidebar-3