وارد حساب کاربری خود شوید

نام کاربر *
کلمه عبور *
مرا به خاطر بسپار

ایجاد یک حساب کاربری

فیلدها با ستاره (*) مشخص شده اند مورد نیاز است.
نام *
نام کاربر *
کلمه عبور *
تائید رمز عبور *
پست الکترونیک *
تأیید ایمیل *
کپچا *
Reload Captcha

  رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شوراي اسلامي شهرشیراز

  لزوم ارائه برنامه هاي اجرایی جهت مدیریت و کاهش آسیبهای روانی و اجتماعی حاصل از پاندمی کرونا مطلب ویژه

  شیراز کلانشهری با سوابق درخشان مذهبی ، فرهنگی ، اقتصادی با تاریخی چند هزار ساله همانند سایر شهرهای جهان این روزها مشغول مبارزه ای سخت و جانفرسا با همه گیری ویروس منحوس کرونا می باشد.

  رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شوراي اسلامي شهرشیراز با بيان اين كه شيراز، کلانشهری با سوابق درخشان مذهبی ، فرهنگی ، اقتصادی با تاریخی چند هزار ساله همانند سایر شهرهای جهان این روزها مشغول مبارزه ای سخت و جانفرسا با همه گیری ویروس منحوس کرونا می باشد. مبارزه ای که نه تنها منابع اقتصادی کمیاب را تحت تاثیر قرار داده بلکه مهمتراز آن ، موجب تضعیف بهداشت روانی جامعه شده است .
  مسعود زارعي افزود:آثار منفی طولانی شدن دوره همه گیری ویروس منحوس موجب بروز آسیبهای روانی و اجتماعی فراوانی گردیده كه عوارض پیامدهای حاصل از این آسیبها شامل خشم ، افسردگی ، پرخاشگری و نا امیدی است که بایستی برنامه جامع و تدابیر لازم جهت کنترل و به حداقل رساندن آنان تدوین و اجرا گردد.
  وي تصريح كرد: مجموعه مدیریت شهری بایستی برنامه هاي اجرایی خود جهت مدیریت و کاهش آسیبهای روانی و اجتماعی حاصل از پاندمی کرونا را در اسرع وقت ارائه نماید.
  زارعي خاطر نشان كرد:در دروان پسا کرونا نيز بایستی توجه ویژه به بحث اشتغال و سرمایه گذاری داشت. زيرا عوارض اقتصادی کرونا و نیز تحریم های ناجوانمردانه باعث کوچک شدن اقتصاد و کمبود منابع مالی جهت اجرای برنامه های عمرانی و خدماتی گردیده است.
  وي افزود: قطع به یقین عبور از این شرایط نیازمند همکاری شهرداریها به عنوان یک نهاد عمومی غیر دولتی با توان مالی و ظرفیتهای حقوقی و اقتصادی متنوع و متعدد از یک سو و بخش خصوصی و صاحبان سرمایه از سوی دیگر می باشد.
  عضو شوراي اسلامي شهرشيراز تصريح كرد:اگر مجموعه مدیریت شهری بتواند در دنیای رقابتی ، نقاط قوت و ضعف شهر خود را بشناسد و در صدد تقویت مزایای رقابتی آن برآید از این رهگذر شهر می تواند نقطه اتکایی در حوزه اقتصادی شهری بیابد.
  وي تأكيد كرد: وظيفه کنونی مدیریت شهری تنها به مواردی از قبیل برنامه ریزی، خدمات رسانی ، مدیریت فرهنگ محلی و انجام پروژه های عمرانی و محدود نمی شود بلکه جهت دهی فعالیتهای شهری و ترسیم چشم انداز شهر در راستای دستیابی به توسعه اقتصادی پایدار، از جمله مهمترین وظایف مدیران شهری بویژه در دوره پسا کرونا خواهد بود.
  وي ادامه داد ؛ حوزه سلامت ، محیط زیست و خدمات شهری به دلیل ارتباط و اثرات مستقیم بر کیفیت زندگی شهروندان نیازمند بازتعریف ، برنامه ریزی تلفیقی و نظارت مستمر می باشد در همين راسنا توجه ویژه به سلامت شهروندان در اولویت برنامه های شورا و کمیسیون سلامت،محیط زیست و خدمات شهری است.
  وي بر لزوم تشکیل تیم کارشناسی خبره متشکل از متخصصین حوزه اقتصاد و سرمایه گذاری در سطح شهرداری و خارج از آن بمنظور ارائه پیشنهادات کاربردی و تهیه طرح جامع کوتاه مدت جذب سرمایه با محوریت کمیسیون سرمایه گذاری و ارائه گزارش دوره ایی و مستمر و پیشرفت اقدامات اجرایی در صحن شورا،تأكيد كرد.
  .وي خواستارتشکیل کمیته ویژه جهت تعیین تکلیف کارخانه های سیمان ، پشم شیشه ، روغن نباتی ، دنا و شرکتهای تولید نشاسته و دعوت از کلیه سازمانهای ذیربط در سطح تصمیم گیری و تشکیل جلسات هفتگی و ارائه گزارش به رسانه ها بصورت دوره ایی تا حصول نتایح مطلوب با محوریت کمیسیون سلامت شد.
  زارعي از لزوم تدوین سند راهبردی دوره ششم بمنظور تعیین تکلیف موضوع مهم و حیاتی سرمایه انسانی در شهرداری و تقویت رفاهیات نیروهای کار بویژه پاکبانان ، نیروهای پسماند و فضای سبز و حفظ و کرامت کارکنان سخن گفت واظهار داشت: شهرداری با به نتیجه رساندن باشگاه فرهنگی رفاهی و ورزشی کارکنان از یک سو و ارزیابی عملکرد کارکنان بمنظور ارتقاء و افزایش کارآمدی منابع انسانی در شهرداری ميبايست در راستای افزایش بهره وری سازمانی و همچنین برنامه جامعه آموزش تخصصی با محوریت کمیسیون برنامه و بودجه اقدامات لازم را انجام دهد.
  وي بر لزوم تشکیل کارگروه ویژه بررسی عملکرد حوزه مهم بازرسی و حراست در سطح شهرداری و سازمانهای وابسته و تقویت زمینه های ارتقاء سیستم بازرسی و حراست بمنظور صیانت بیشتر از کرامت انسانی و از بین بردن زمینه های سوءاستفاده احتمالی در کلیه سطوح با محوریت کمیته رسیدگی به شکایات و ارائه گزارش مستمرتأكيد كرد وگفت: سامانه 137 می تواند ابزار بسیار مهم و شریان حیاتي مردم و شهرداری باشد بشرط آنکه این سامانه در ارتباط با اجرایی ترین رده های کار برای رفع مشکلات طرح شده از طرف مردم ،انعکاس دهنده نتیجه اقدامات به مردم باشد.

  این مورد را ارزیابی کنید
  (1 رای)
  آخرین ویرایش در یکشنبه, 28 شهریور 1400

  نظر دادن

  اطمینان حاصل کنید که تمام اطلاعات لازم را که با ستاره (*) نشان داده شده وارد کنید. کد HTML مجاز نیست

  Ad Sidebar
  Ad Sidebar-3