وارد حساب کاربری خود شوید

نام کاربر *
کلمه عبور *
مرا به خاطر بسپار

ایجاد یک حساب کاربری

فیلدها با ستاره (*) مشخص شده اند مورد نیاز است.
نام *
نام کاربر *
کلمه عبور *
تائید رمز عبور *
پست الکترونیک *
تأیید ایمیل *
کپچا *
Reload Captcha

  تغییر کاربری در ارتفاعات اطراف شیراز، از جمله دغدغه های اعضای شورای شهر

  رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر شیراز به همراهی جمعی از مسئولان و مدیران شهری از سایت 18 هکتاری تغییرکاربری یافته در بلوار آفرینش بازدید کردند.


   صبح امروز با حضور رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر شیراز، معاون معماری و شهرسازی شهرداری، سرپرست شهرداری منطقه 10، نماینده‌های مسکن و شهرسازی و جمعی از مدیران و کارشناسان از سایت 18 هکتاری بلوار آفرینش بازدید به عمل آوردند.
  رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر شیراز در این بازدید اظهار داشت: یکی از دغدغه های اعضای شورای شهر تغییر کاربری در ارتفاعات اطراف شیراز است که می تواند باعث زمین خواری در این محدوده ها گردد.
  غلامعلی ترابی ادامه داد: 18 هکتار از اراضی بلوار آفرینش را در کمیسیون ماده 5 برای ساخت و ساز جهت پرسنل جهاد کشاورزی درجهت مسکن ملی تغییرکاربری داده اند.
  وی با بیان اینکه شورای شهر شیراز موافق اقدام ملی مسکن می باشد، تصریح کرد: جانمایی زمین برای مسکن ملی بسیار مهم است و موضوعات مختلفی نظیر خدمات رسانی و جلوگیری از آسیب رسانی به محیط زیست باید مورد توجه قرار گیرد.
  عضو شورای شهر شیراز همچنین گفت: درصورت تغییرکاربری و ساخت و ساز در این 18 هکتار، 100 هکتار از زمین های شمال غرب شیراز با مشکلاتی مواجه خواهند شد.
  وی با بیان اینکه مرکز شهر از سکنه درحال خالی شدن است، اذعان داشت: زمین های مناسبی در شهر داریم که متناسب با طرح جامع شیراز می تواند مورد استفاده قرار گیرد.
  ترابی با اشاره به اینکه باید بافت های درون شهری را احیاء کنیم، اظهار داشت: با احیای بافت های مرکزی شهر، ضمن ارائه بهتر خدمات، از هزینه های اضافی جلوگیری خواهد شد.
  وی پیشنهاد داد که برای رسیدن به بهترین راهکار، با حضور همه ارگان ها و دستگاه های مرتبط طرحی جامع با ظرفیت سنجی براساس توسعه مطلوب شهر ارائه شود.
  دبیر کمیته فنی کمیسیون ماده 5 در این جلسه گفت: در سال 1388 محدوده شیراز حدود 12 هزار هکتار بود اما بعد به 21 هزار هکتار رسید که در کشور بی نظیر بوده است.
  رهنمایی با بیان اینکه 18 هکتار بلوار آفرینش دارای کاربری فضای سبز بوده، اذعان داشت: در جهت حفظ اقلیم و محیط زیست باید در محور شمال و شمال غرب، ساخت و ساز کم و سرانه فضای سبز افزایش یابد.
  معاون معماری و شهرسازی شهرداری شیراز نیز بیان داشت: سایت 18 هکتاری بلوار آفرینش از مناطق حساس و زیست محیطی شهر است.
  جواد بهادری عنوان کرد: اگر فردی بخواهد زمینی را تغییرکاربری دهد، به هیچ وجه امکان ندارد اما ادارات و ارگان های دولتی به راحتی تغییرکاربری می دهند.
  سعید معصومی، سرپرست شهرداری منطقه 10 نیز متذکر شد: اگر در این منطقه یک کلبه کوچک ساخته شود، کل دشت و فضای سبز و محیط زیست آن از بین خواهد رفت.

  این مورد را ارزیابی کنید
  (1 رای)
  آخرین ویرایش در دوشنبه, 22 شهریور 1400

  نظر دادن

  اطمینان حاصل کنید که تمام اطلاعات لازم را که با ستاره (*) نشان داده شده وارد کنید. کد HTML مجاز نیست

  Ad Sidebar
  Ad Sidebar-3