وارد حساب کاربری خود شوید

نام کاربر *
کلمه عبور *
مرا به خاطر بسپار

ایجاد یک حساب کاربری

فیلدها با ستاره (*) مشخص شده اند مورد نیاز است.
نام *
نام کاربر *
کلمه عبور *
تائید رمز عبور *
پست الکترونیک *
تأیید ایمیل *
کپچا *
Reload Captcha

  انتقال آب از خلیج فارس علاوه بر جنوب استان به مرکز و شمال استان هم می رسد مطلب ویژه

  استاندار فارس آخرین وضعیت استان فارس را در زمینه های مختلف بهداشتی ، عمرانی ، کشاورزی و آب تشریح کرد .

   

  به گزارش خبرگزاری آکسون از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس ، دکتر عنایت الله رحیمی در برنامه کارنامه شبکه فارس گفت : ظرفیت بیمارستان دولتی استان فارس از نظر پذیرش بیماران کرونایی تکمیل شده است .

  عنایت الله رحیمی افزود :  از ۳۶ شهرستان استان فارس ، هم اکنون  ۳۰ شهرستان در وضعیت قرمز کرونا ، ۴ شهرستان اقلید ، بوانات ، رستم و سروستان در وضعیت نارنجی و ۲ شهرستان خرم بید و فراشبند در وضعیت زرد قرار دارند .

  نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان فارس در خصوص آخرین وضعیت تامین آب استان گفت : استان فارس امسال از نظر میزان بارندگی نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از ۵۰ درصد و نسبت به میانگین بلندمدت ۵۰ ساله ، ۶۰ درصد کاهش داشته است .

  رحیمی در خصوص آغاز خط انتقال آب از خلیج فارس به شهرستان های مهر و لامرد  گفت : در فاز اول این طرح با ۶۸ کیلومتر لوله گذاری ، آب با ظرفیت ۱۵ میلیون مترمکعب از خلیج فارس به شهرستان های لامرد و مهر برای مصرف شرب و صنعت انتقال می یابد .

  استاندار فارس در شبکه فارس عنوان کرد: فاز اول این طرح با سرمایه گذاری دو هزار میلیارد تومانی بخش خصوصی انجام می شود و قرار است طی مدت دو سال به بهره برداری برسد.

  وی افزود : در فاز دوم این طرح ، آب از خلیج فارس به شیراز و شمال استان انتقال خواهد یافت .

  استاندار فارس با اشاره به افتتاح سد هایقر در چند روز گذشته افزود : با آبگیری این سد که امیدواریم با اولین بارندگی انجام شود آب هزار هکتار از اراضی پایین دست ، شرب و صنایع منطقه و جنوب استان تامین خواهد شد .

  رحیمی افزود : سد نرگسی در شهرستان کازرون بیش از ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و بسرعت در حال اجراست  ، سد کوار تامین اعتبار خوبی شده است و پیشرفت فیزیکی بیش از ۷۰ درصدی دارد اما سدهای پارسیان در رستم و گورک پیشرفت چندانی ندارند .

  استاندار فارس گفت : خط دوم انتقال آب از سد درودزن به شیراز باعث کاهش قطعی آب در شیراز شده است و باید تکمیل شود .

  وی در این برنامه تلویزیونی افزود : امسال انتقال آب از سد رودبال به روستاها و شهر حاجی آباد زرین دشت محقق شد و ۴۰ هزار نفر از مردم این مناطق از نعمت آب آشامیدنی سالم برخوردار شدند .

  استاندار فارس در خصوص دیگر اقدامات انجام شده در زمینه انتقال آب از سدهای فارس به مخاطبان برنامه کارنامه گفت : انتقال آب از سد سلمان فارسی به شهرستان جهرم ، آبرسانی از سد رودبال به ایج استهبان و فسا از مهمترین این اقدامات است .

  رحیمی افزود : از چاه های سعادتشهر به شهر سعادتشهر آبرسانی انجام شده و امیدواریم آب رسانی به شهر ارسنجان هم تا دو ماه آینده انجام شود .

  استاندار فارس گفت : ۲۰۰ لیتر آب از تصفیه خانه کوه سبز به شهر مرودشت اختصاص یافته و با اتمام شبکه برق رسانی مردم می توانند از آب پایدار قابل قبول بهره مند شوند.

  وی افزود : روستای کناره مرودشت به عنوان پرجمعیت ترین روستای استان مشکل آب دارد که سه کیلومتر خط انتقال اجرا شده و ۴ کیلومتر باقی مانده که در درست اجرا است .

  رحیمی با بیان اینکه به حدود ۵۰۰ روستای استان از طریق تانکر آبرسانی می شود اضافه کرد : آبرسانی به شهر و روستاهای شهرستان خرامه از سد درودزن در دستور کار قرار گرفته است .

  رحیمی با بیان اینکه برای استفاده کشاورزان از آب سدها به شبکه های آبیاری و زهکشی در استان نیاز است به بینندگان شبکه فارس گفت : شبکه آبیاری و زهکشی تنگ براق با ۹۸ درصد پیشرفت فیزیکی ، تنگاب فیروزآباد با ۸۵ درصد ، درودزن با ۸۰ درصد ، سیوند با ۸۵ درصد و کوار با ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست .

  استاندار فارس در خصوص افتتاح تصفیه خانه های مختلف در استان فارس گفت :مدول ۲ تصفیه خانه شماره ۲ شیراز که مدرن ترین تصفیه خانه کشور است ۶۰۰ هزار نفر از جمعیت شهر شیراز را پوشش میدهد .

  رحیمی افزود : تصفیه خانه شرق صدرا امسال افتتاح شد و بیش از ۱۶ میلیون متر مکعب پساب تولید می کند و تصفیه خانه غرب شهر صدرا در دستور کار است.

  استاندار فارس گفت : برای اولین بار تعدادی از روستاهای استان از جمله روستای دشتک مرودشت از تصفیه خانه فاضلاب بهره مند شدند .

  استاندار فارس در خصوص آخرین وضعیت حمل و نقل ریلی در استان خطاب به مردم فارس در برنامه تلویزیونی کارنامه گفت :  خط آهن اقلید - یزد با بیش از ۲۷۰ کیلومتر چند روز گذشته افتتاح شد که در توسعه شمال استان اثر گذار است .

  رحیمی افزود : این خط ریلی ۱۳ ایستگاه دارد که فاصله زمانی شیراز - مشهد را ۴ ساعت و فاصله مکانی این دو شهر را  ۳۲۰ کیلومتر کوتاه می کند و در آینده به سمت ادامه می یابد .

  استاندار فارس گفت : قطعات یک و دو راه آهن شیراز-  بوشهر - عسلویه در حال ساخت است و امیدواریم با استفاده از منابع فاینانس این طرح تکمیل شود .

  رحیمی گفت : زیرسازی قطعه یک و دو راه آهن شیراز - گل گهر قطعه بیش از ۷۰ درصد پیشرفت فزیکی دارد و و روسازی آن در دستور کار است .

  استاندار فارس افزود : ساخت راه آهن های داراب - زاهد محمود ، شیراز –جهرم - بندرعباس ، جهرم -  لار - بندرعباس ، لامرد - زاهد محمود ، عسلویه - لامرد - زاهد محمود آغاز شده ولی ادامه کار نیازمند تامین اعتبار است .

  دکتر رحیمی با بیان اینکه تا قبل از سال ۹۲ ،  ۸۳۰ کیلومتر بزرگراه در استان ساخته شده است و از سال ۹۲ تاکنون ، ۷۰۷ کیلومتر بزرگراه در استان ساخته شده افزود :  در این مدت ۴۸۰ کیلومتر راه اصلی ، ۲۷۰ کیلومتر راه فرعی و ۲ هزار و ۱۰۰ کیلومتر راه روستایی به راه های استان فارس افزوده شده است .

  استاندار فارس  با بیان اینکه آزادراه شیراز - اصفهان تاکنون ۹۳ درصد پیشرفت فیزیکی دارد افزود : امیدواریم هفت قطعه این آزاد راه  تا سه ماه آینده به بهره برداری برسد .

  این مورد را ارزیابی کنید
  (0 رای‌ها)

  نظر دادن

  اطمینان حاصل کنید که تمام اطلاعات لازم را که با ستاره (*) نشان داده شده وارد کنید. کد HTML مجاز نیست

  Ad Sidebar
  Ad Sidebar-3