وارد حساب کاربری خود شوید

نام کاربر *
کلمه عبور *
مرا به خاطر بسپار

ایجاد یک حساب کاربری

فیلدها با ستاره (*) مشخص شده اند مورد نیاز است.
نام *
نام کاربر *
کلمه عبور *
تائید رمز عبور *
پست الکترونیک *
تأیید ایمیل *
کپچا *
Reload Captcha

  آکسون نیوز

  افزایش مصرف ۱۳۹۰ مگاواتی برق با افزایش یک درجه‌ای دما

  رضا اردکانیان، وزیر نیرو امروز (دوشنبه ۳ تیرماه) در حاشیه نخستین رویداد ملی سازگاری با کم آبی در جمع خبرنگاران میزان رشد مصرف برق را در چند سال اخیر ۵ تا ۷ درصد اعلام کرد و گفت: شدت مصرف برق در این نشان می دهد که مصف کنندگان برق، بد مصرف هستند. نکته ای که در این میان وجود دارد این است که اگر این رشد مصرف به همراه رشد و توسعه صنعت و تولید بود می توانستیم این رقم رشد مصرف را منطقی بدانیم، اما با در نظر گرفتن اینکه اغلب مصرف کنندگان برق در شرایط آب و هوایی گرم و خشک ایران دمای محیط خود را بین ۱۷ تا ۱۸ درجه نگه می دارند بی شک نشان از بد مصرفی داشته و در آینده می تواند برای ما ایجاد مشکل کند. وی با اشاره به اینکه طی دو سال اخیر میزان مصرف تا حدی مدیریت شده است، ادامه داد: با وجود کاهش میزان مصرف برق همچنان میزان مصرف برق بالا است این در حالی است که هر چه بتوانیم میزان مصرف برق را کاهش دهیم می توانیم برق تولیدی کشور را صرف بخش تولیدی، صنعتی و کشاورزی کنیم حتی می توانیم میزان برق صرفه جویی شده را به حوزه صادرات اختصاص دهیم.

  به گفته این مقام مسوول طی ۶ سال اخیر حدود ۱۱۰ هزار کیلومتر خط انتقال فوق توزیع و شبکه توزیع در کشور ساخته شده است، که این اقدام وسیع عمدتاً با منابع داخلی و از محل پول قبض برق پرداختی توسط مردم احداث شد.

  اردکانیان با بیان اینکه تلاش هر ساله وزارت نیرو برای تامین برق مربوط به یک بازه چند ساعته در دوران اوج مصرف است، افزود: در سال آبی گذشته کاهش چشمگیر بارندگی‌ها موجب شده بود تا در فصل تابستان با کاهش چهار هزار مگاواتی تولید نیروگاه‌های برقابی و مشکل تامین برق در کشور مواجه شویم. مسائل پیش آمده در تابستان سال گذشته موجب شده بود تا از مردادماه ۹۷ برنامه‌ریزی برای عبور موفق از پیک تابستان ۹۸ در دستور کار قرار بگیرد. نحوه برنامه‌ریزی‌ها نیز بر اساس شرایط سال آبی ۹۶-۹۷ طراحی شده بود؛ یعنی در سال آبی جاری با کاهش بارندگی‌ها و کمبود تولید نیروگاه‌های برقابی مواجه خواهیم شد.

  وزیر نیرو اظهار داشت: پیش‌بینی ما کمبود هشت هزار مگاواتی تولید برای سال ۹۸ بوده است ولی خوشبختانه با وقوع بارندگی‌های بسیار مناسب در سال آبی جاری حدود چهار هزار مگاوات کمبود ناشی از کم بارشی و کاهش تولید برق در سدهای مخزنی مرتفع شده است. در این بین کسری چهار هزار مگاواتی تولید به همراه افزایش مصرف غیرمتعادل برق ممکن است در تابستان امسال مشکل‌ساز شود بنابراین سعی شده است تا تعدادی از واحدها زودتر به مدار بیاید و با همکاری مردم بتوانیم تابستان ۹۸ را بدون خاموشی طی کنیم.

  اردکانیان تاکید کرد: اگر رشد مصرف تابستان امسال ما نسبت به سال گذشته از مرز ۲.۵ درصد عبور نکند امیدواری زیادی وجود دارد که تابستان امسال را بدون خاموشی سپری کنیم. در تابستان امسال تا حدودی گرما زودتر شروع و مقداری هم فراگیر است. هر یک درجه افزایش دما اگر سراسری باشد حدود هزار و ۳۹۰ مگاوات به اوج بار اضافه می‌کند بنابراین صمیمانه از تمامی مصرف کنندکان درخواست می‌کنیم این مسئولیت مشترک و کار جمعی را به ویژه امسال در دستور کار خود قرار بدهند تا تابستان امسال را با همکاری آن‌ها به بدون مشکل پشت سر بگذاریم.

  این مورد را ارزیابی کنید
  (0 رای‌ها)
  آخرین ویرایش در دوشنبه, 03 تیر 1398
  مدیر سایت

  هدف از راه اندازی این پایگاه خبری تحلیلی، به سرانجام رساندن یك رسالت مهم و جهادی مقدس بنام آگاه سازی جامعه است.

  https://axonnews.ir

  نظر دادن

  اطمینان حاصل کنید که تمام اطلاعات لازم را که با ستاره (*) نشان داده شده وارد کنید. کد HTML مجاز نیست

  Ad Sidebar
  Ad Sidebar-3